Adopcja misyjna
Od kilku lat nasza parafia uczestniczy w projekcie edukacyjnym afrykańskich dzieci realizowanym przez siostry Misjonarki Świętej Rodziny w Kenii.
W misji sióstr wiele dzieci nie kończy szkoły podstawowej. Niektóre nigdy nie były w szkole, inne rozpoczęły szkołę, ale po roku czy dwóch ją przerwały. Powody tej sytuacji są różne, ale główną przyczyną jest brak pieniędzy na opłaty szkolne, mundurek czy leczenie malarii.

W celu umożliwienia jak największej liczbie dzieci ukończenia szkoły podstawowej siostry prowadzą projekt tzw. adopcji dziecka. Opieką tego projektu objętych jest około 200 dzieci. W misji jest jeszcze dużo dzieci nie chodzących do szkoły. Wiele z nich przychodzi do sióstr po pomoc, bo są bez rodziców czy opiekunów. Proszą o posłanie ich do szkoły. Koszt edukacji w szkole podstawowej wynosi ok. 100 USD.

Nasza parafia do 2010 roku opiekowała się Serge Tuyirhine, który już zakończył swoją edukację szkolną. W tym roku podjęliśmy się sponsorowania edukacji Petera Wachira Karimi. Peter ukończył już szkołę podstawową dzięki pomocy prywatnej osoby z Polski. Niestety koszty szkoły średniej są znacznie wyższe i wynoszą ok. 450 USD. Nasz udział w tych kosztach ma wynieść 300 USD.

Peter Wachira Karimi pochodzi ze slumsów. W domu jest ich sześcioro. Wychowuje ich jedynie ojciec, ponieważ matka zmarła przy porodzie najmłodszego dziecka. Pracuje jako murarz i zarabia bardzo mało. Do Nairobi przybyli w czasie ostatnich zamieszek. Cały dobytek jaki posiadali na wsi spłonął. Do niedawna w wychowaniu pomagała babcia, ale zmarła pod koniec 2010 roku. Chłopiec niespodziewanie dobrze zdał szkołę podstawową        (304 pkt. na 500) i zakwalifikował się do dalszej nauki w szkole średniej. W tej chwili jest juz w szkole w Limuru.
 
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jana Chrzciciela w Szymonowie
Parafia Szymonowo
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jana Chrzciciela w Szymonowie, Szymonowo 19, 14-330 Małdyty, tel. +48 508 688 036